Ważka, czy to coś więcej niż tylko piękny owad?

with Brak komentarzy
ważka

https://www.aj.biz.pl/produkt/bransoletka-sznurkowa-ze-srebrna-wazka/

– Aga, czy możesz mi zrobić bransoletkę z ważką? – pyta moja znajoma.

– Oczywiście. To piękny motyw na biżuterię.

– A czy ważka ma jakieś symboliczne znaczenie? – pyta, wiedząc, że często tworzę biżuterię symboliczną.

– Nie wiem – odpowiedziałam i pomyślałam, co też taka ważka może symbolizować, to cudny owad, ale symbolika? Nie.

Jednak nie dawało mi to spokoju, więc sprawdziłam. Jakież było moje zdumienie, kiedy okazało się, że ważka ma bardzo bogatą symbolikę. Nie omieszkałam poinformować o tym moją znajomą. Ona zdziwiła się jeszcze bardziej. Symbolika ważki pasowała idealnie do etapu życia na jakim obecnie była. Zupełnie intuicyjnie wybrała właśnie ważkę.

WAŻKA to symbol odnowy po złym okresie, zmiany, metamorfozy i aktywności. W kulturze amerykańskiej pojawia się symbolika ważki jako natchnienie i przypomnienie o własnych marzeniach i pragnieniach.

WILK symbolizuje dzikość, niezależność, intuicję, lojalność, wolność, ale także podróż do wewnętrznych głębin własnej mądrości i wewnętrznej mocy i wiedzy. Wilk jest wędrowcem i odkrywcą.
Wilk to celtycki symbol źródła mocy księżycowej. Znaczy to, że ma wiedzę, która nie jest dostępna dla większości innych stworzeń.

KSIĘŻYC jest symbolem tajemnych, zakrytych stron Natury, ale także macierzyństwa, opieki, zmienności, wyobraźni, natchnienia poetyckiego, wrażliwości, magii. W symbolice Księżyca istotny jest kolor srebrny albo biały, co w sztuce europejskiej symbolizowało dzień, czystość, niewinność i doskonałość. Półksiężyc jako kobieca ozdoba znana była w wierzeniach słowiańskich jako LUNULA. Miała wzmacniać płodność, w znaczeniu dosłownym i przenośnym, wyzwalając kreatywność, prowadząc do realizacji marzeń. Lunula pomagała zyskać przychylność bogów.

TRZY KOŁA ułożone tak jak w bransoletce poniżej symbolizują siłę, moc.

Nie tylko PODKOWA ale i DRABINA symbolizują szczęście.

WIESZAK to smutny symbol. Przypomina o kobietach, które w nie tak dawanych czasach, w „podziemiu”, w prymitywnych warunkach, poddawały się zabiegowi aborcji. Często umierały z powodu infekcji i powikłań. Druciany wieszak stał się obecnie symbolem protestów przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.

kolczyki księżycowe z kamieniami księżycowymi

https://www.aj.biz.pl/produkt/kolczyki-01-ksiezycowe/
wilki

https://www.aj.biz.pl/produkt/srebrne-kolczyki-sztyfty-wilki/
bransoletka trzy koła

https://www.aj.biz.pl/produkt/bransoletka-04-sznurek-i-srebro/

NEWSLETTER

Zapisz się na bezpłatny newsletter i odbierz 10% RABAT na pierwsze zakupy. W każdej chwili możesz się wypisać 🙂

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Zapisując się na ten newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach, rabatach, promocjach w AJ butiQ. Możesz się z niego wypisać w każdej chwili.

Zostaw komentarz