MOJA historia – Czy można żyć bez powietrza?

    


         Od kiedy pamiętam – tworzyłam. Uwielbiałam to. Rysowałam kolorowe anioły, kobiety, konie, szyłam, dziergałam na drutach.

Po liceum, trzeba było zdecydować co dalej. Serce podpowiadało studia artystyczne, ale rozum szeptał coś innego. Zdecydowałam się poradzić osoby, która była dla mnie autorytetem, czyli tatę. Z drżeniem serca przedstawiłam mu swój pomysł rozpoczęcia studiów artystycznych. Wysłuchał mnie i szczerze mi je odradził, bo z czego ja się utrzymam, gdzie pracę dostanę.

Posłuchałam go i zapomniałam o edukacji artystycznej. Ale tworzenie jest dla mnie jak oddychanie. Toteż po jakimś czasie zaczęłam się dusić. Oczywiście wszystko inne było ważniejsze, tylko nie moje marzenie.

Punktem zwrotnym okazała się pewna sesja coachingowa, na której mogłam porozmawiać z artystką, będącą częścią mnie. Tak długo nie chciałam JEJ słuchać, że kiedy to stało się możliwe rozpłakałam się. Słuchałam tej siebie, która jest matką, córką, żoną, osobą odpowiedzialną, utrzymującą rodzinę, rozsądną, ale nie artystki. Ona nie miała prawa głosu.

Podjęłam decyzję. Tym razem sama. Gdy wszystko było załatwione oznajmiłam rodzinie:

– Zaczynam studia artystyczne, projektowanie biżuterii.

Ku memu zdziwieniu, moi bliscy przyjęli to z akceptacją.

Te studia były dla mnie nieustającym świętem, choć nie było łatwo. Po nocach, przy świetle lampy, lutowałam, cięłam piłką, zaklejałam skaleczone palce. Zmagałam się z materią.

Tworzę, choć nadal walczę z moimi demonami. Wtedy biorę głęboki oddech. Bo nie pytasz siebie, czy oddychanie ma sens.

Podjęłam decyzję, żeby skoczyć i wyrosły mi skrzydła.

                                                                              Aga Juchnicka
Anioł radosny – ołówek

Więcej moich rysunków znajdziesz TUTAJ

MOJE CERTYFIKATY, DYPLOMY – możesz zobaczyć TUTAJ

 

NEWSLETTER

Zapisz się na bezpłatny newsletter.

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Zapisując się na ten newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach na stronie Agnieszka Anna Art&Life. Możesz się z niego wypisać w każdej chwili.